صفحه اصلی|استان|سیاسی|علمی|فرهنگی|هنری|حوادث|شهرستان|ورزشی|اجتماعی|اقتصادی
پنج شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٥
اخبار > احداث و تعمیر 100 مسکن روستایی و عشایری با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در سردشت


 چاپ      ارسال به دوست
 
 
     
     
مدير کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت خبر داد؛

احداث و تعمیر 100 مسکن روستایی و عشایری با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال در سردشت

 
     

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت گفت: امسال 100 مسکن روستایی و عشایری با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد ریال احداث و تعمیر شده است.

     
     

"حسین خضری" روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار بُلفَت، در این خصوص که کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان بزرگترین نهاد حمایتی در سطح کشور از محل کمک های مردمی، دولتی و حمایتهای رهبری بودجه آن تامین می شود گفت: وظیفه اصلی این نهاد رسیدگی به اقشار محروم و دهکهای پایین ونيازمند جامعه است.

مدير کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت با اشاره به آمار فعالیت های عمرانی در نه ماهه امسال گفت: در سال 95 کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت برای اعضای تحت پوشش 29 باب ساختمان با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 300 میلیون ریال در قالب مساکن روستایی و عشایری و شهري احداث کرده است.

وی همچنین به تعداد خانوار تحت پوشش که برای تعمیرات منازل همچون دیوار کشی، تعمیر درب و پنجره، و احداث سرویس های بهداشتی متقاضی بودند اشاره کرد و افزود: امسال 71 خانوار جهت تعمیر منازل از اعتبار 2 میلیارد و 115 میلیون ریال بلاعوض برخوردار شده اند و در اين راستا مبلغ يك ميليارد و 500 ميليون ريال هم در قالب وام هاي بدون سود و بهره به مددجويان اعطاء شده است.

خضری در رابطه با اینکه احداث مساکن روستایی و عشایری و همچنین تعمیرات آنها در سال 95 نسبت به سال 94 افزایش چشمگیری داشته است، اظهار کرد: در سال گذشته تنها 23 مورد احداثات و تعمیرات را با اعتباری حدود 723 میلیون ریال شاهد بوده ایم.

وی دیدگاه اصلی کمیته امداد امام خمینی (ره) به عنوان یک نهاد پیشرو را مبتنی بر توانمندسازی از طریق اشتغال، احداث مساکن و سایر خدمات حمایتی عنوان کرد.

وی در مورد کمکهای خیرین نیز افزود: لازم است خیرین و معتمدین شهرستانی با توجه به شیوه حمایتی و مردمداری این نهاد که درآمدهای آن در بین اقشار کمدرآمد و کم برخوردار جامعه و با نظارت كامل توزیع می شود حمایت های مادی و معنوی خود را به اين نهاد مقدس اعلام دارند

بر اساس گزارش بُلفَت، اعضای تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سردشت 2 هزار و 92 خانوار با جمعیت 4 هزار و 394 نفر و همچنین 558 خانوار چندخدمتی و تک خدمتی به تعداد یک هزار و 424 نفر را شامل می شود.

شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و ه مرز با اقلیم کردستان عراق قرار گرفته است.

انتهای پیام/

     
تاریخ درج خبر: چهارشنبه ١٥ دی ١٣٩٥    -    ساعت درج خبر: ٢١:٣٩   -  شماره خبر: ٢٧١٠٣٧   -   تعداد نمایش: 113
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج