صفحه اصلی|استان|سیاسی|علمی|فرهنگی|هنری|حوادث|شهرستان|ورزشی|اجتماعی|اقتصادی
پنج شنبه ٠٥ اسفند ١٣٩٥
اخبار > همایش بزرگ 9 دی در سردشت برگزار شد


 چاپ      ارسال به دوست
 
 
     
     

همایش بزرگ 9 دی در سردشت برگزار شد

 
     

همایش بزرگ 9 دی با حضور مسئولان محلی، بسیجیان و مردم سردشت برگزار گردید.

     
     

به گزارش خبرنگار بُلفَت، یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در همایش بزرگ 9 دی که در سالن اجتماعات اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سردشت برگزار شد گفت: پدیده فتنه و امتحان پایان پذیر نیست و حتی در زمان پیامبر (ص) نیز وجود داشته است ولی در هر قرنی به شکلی ظاهر می شود اگرچه این حقیقت به شیوه ای مبرهن است اما انسان ها به آن توجه نمی کنند.

حجت الاسلام و المسلمین محسن عبدالملکی با اشاره به اینکه واژه امتحان بارها در قران تکرار شده است و هیچ کسی از آن مصون نیست اظهار کرد: برخی ها به گمان اینکه ایمان آورده اند و دیگر امتحان نمی شوند خود را در گوشه ای امن احساس می کنند اما امتحان یکی از سنت های الهی بوده و فراگیر است.

وی فتنه و امتحان الهی را بر دو قسم دانست و افزود: امتحانات الهی بر دو شیوه فردی و اجتماعی هستند اگر آنها را جدی گرفته و حس کنیم و در این راستا به دنبال تجربه مفاهیم دینی باشیم به تغییر شگرفی در زندگی ما می انجامد.

این استاد حوزه، از ویژگی های امتحان الهی مخفی بودن، غربال و خودشناسی را معرفی کرد و گفت: فتنه سال 88 تمام این ویژگی ها را داشت و سبب شد افرادی که  تنها مدعی انقلابی گری بودند را از هم جدا کند.

وی بیان کرد: فتنه سال 88 مشخص کرد که مردم پای انقلابشان هستند و مسئولین فاسد نیز در این انقلاب جایگاهی ندارند.

حجت الاسلام عبدالملکی به مسلمانان و مردم ایران توصیه کرد که با توجه به در راه بودن فتنه های بسیار آگاه باشند تا نقشه ها و دست های پنهانی که درصدد جنگ نیابتی علیه آرمان های اسلامی آنان است را خنثی کنند.

به گفته وی یکی از آسیب های انقلابیون این است که گمان می کنند با برچسب خوردن انقلابی گری به روزمرگی و مادی گرایی دچار نمی شوند اما امتحان الهی مربوط در هر زمانی بوده هست و خواهد بود.

وی افزود: اگرچه کاستی هایی در کشور وجود دارد اما ما در مسیر تحقق اسلام واقعی هستیم ایده پاکی است و بایستی ثابت قدم باشیم.

وی در ادامه گفت: دشمنان ما در خارج از کشور با استفاده از نفوذ و قدرت در رسانه های ماهواره ای و شبکه های اجتماعی به دنبال باطل جلوه دادن حق و برعکس هستند اما همچنانکه امتحانات الهی باقی است اگر در مسیر آگاهی و بیداری قدم برداریم شکست نمی خوریم و شیرینی آن را خواهیم چشید.

در ابتدای این مراسم تئاتری از سوی هنرمندان بسیجی شهرستان اجرا شد.

انتهای پیام/

     
تاریخ درج خبر: پنج شنبه ٩ دی ١٣٩٥    -    ساعت درج خبر: ١٢:٢٨   -  شماره خبر: ٢٧٠٦٥٦   -   تعداد نمایش: 130
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج